Літературна школа “Цвіт папороті”

Фінал проекту: представлення збірника прози і поезії учасників школи

За підтримки Українського Культурного Фонду в Чернігові  вперше було  здійснено  цікавий культурологічний проект — Літературна школа «Цвіт папороті».

Організаторами стали  Чернігівська обласна організація Національної спілки письменників України і  Волонтерський рух «Безкоштовні курси української мови». Голова обласної організації Спілки — Ганна Баран, координатор  БКУМ, автор ідеї і координатор проекту —   Людмила Зіневич,  директорка Чернігівської центральної  міської бібліотечної системи (на фото далі).

Учні школи,  в яку записалися   слухачі  Чернігова і області,  ознайомилися з теоретичними та практичними аспектами письменницької праці. Викладачами були відомі київські, львівські, чернігівські письменники, науковці.
У програмі школи також були: вечір інтимної лірики на Чернігівському Валу, Літературна галявина на Івана Купала «У пошуках цвіту папороті»  в Центральному парку культури і відпочинку.  Провели  екскурсії (Чернігів, Сосниця, Седнів) місцями, де творили Коцюбинський, Глібов, Довженко.

    Фінальним акордом проекту стало свято у  Музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського 19 вересня. Це було представлення виданої в рамках проекту антології творів учасників школи, викладачів і слухачів. Книжка теж має назву «Цвіт папороті».
З вітаннями виступили організатори і керівники школи Ганна Баран і Людмила Зіневич.  Вони вручили примірники книжки її авторам. Видання гарно зроблене поліграфічно. Здійснив його столичний письменник і видавець Володимир Даниленко, теж викладач школи, у своєму видавництві «Літературна агенція «Друге дихання». Примірники книжки безкоштовно передаються в бібліотеки, навчальні заклади області.
Ось  чиї твори увійшли в книжку. Проза: Інна Адруг, Петро Антоненко, Ганна Арсенич-Баран, Олександр Білогура,  Надія  Гарус, Лариса Григор`єва, Володимир Даниленко, Олександра Дідович,  Злата Климчук, Віра Козлова,  Валентина Мастєрова,   Галина Пагутяк, Олена Степанець,  Сергій Таранець, Олена Терещенко. Поезія: Іван Баран, Валентина Григоренко, Ганна Демиденко,  Лариса Дущак, Ірина Кулаковська, Тетяна Ларіна, Олена Мамчич, Ірина Мітасова, Юрій Слєсарєв, Ірина Старовойт.  Поезію і прозу представили: Наталія Коса, Лана Ланська, Валерія Нікитенко, Олена Таран.

Поряд з відомими авторами, які часто друкуються, мають не одну видану книжку, для декотрих авторів це взагалі перша публікація.
Учні і викладачі «Цвіту папороті» висловили свої найкращі враження від Школи і побажання, щоб вона  діяла в Чернігові на постійній основі. Якщо цей цікавий проект знову буде підтримано фінансово, наступного року школа продовжить роботу.
Але й зараз, як зазначила на святі директорка Централізованої бібліотечної системи Людмила Зіневич, школа продовжить роботу у Центральній міській бібліотеці ім. Коцюбинського. Тут уже зараз діє подібна школа для учнів, молоді. Тож планується долучити до неї і старших любителів красного письменства.
*    *    *
В книжці «Цвіт папороті» надрукована і чимала новела редактора нашої газети Петра Антоненка «Палац», написана цього літа. Це перший  його прозовий твір, написаний  після  великої творчої перерви автора в жанрі прози. Попередні твори, написані у 80-ті роки і у 1990-му, увійшли до книг «Бабине літо» (1994), «Свіча» (2001), «Стріла» (2017). У двох останніх книгах є також поезії. Ще не опублікованою залишається  написана недавно п’єса автора «Нічне танго».  І ця п’єса, і нова новела «Палац» розміщені на сайті нашої газети.

 

 

 

 

Опубліковано у Україна. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s