Верховна Рада розпущена

Дострокові вибори 21 липня

 Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів
 Указ Президента України  №303/2019
Керуючись частиною другою статті 77, частинами шостою і сьомою статті 83, пунктом 1 частини другої статті 90 Конституції України та відповідно до пунктів 7 і 8 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:
1. Припинити достроково повноваження Верховної Ради України восьмого скликання.
2. Призначити позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.
3. Кабінету Міністрів України забезпечити фінансування позачергових виборів до Верховної Ради України.
4. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
21  травня 2019 року

 Рада розпущена через відсутність правлячої коаліції
В нашій парламентсько-президентській республіці для урівноваження  гілок влади законом передбачено право Президента  дочасно розпустити з певних причин парламент, а також право парламенту дочасно відправити Президента у відставку, тобто оголосити йому імпічмент.
Звичайно ж, мова не йде взагалі про ліквідацію парламенту, мова про дочасний розпуск, а юридично це називається —  дочасне припинення повноважень саме нинішньої, діючої ради 8-го скликання. Чергові вибори  Ради мали бути у жовтні,  тепер позачергові пройдуть на 3 місяці раніше.
Держава, однак, не може жодного дня існувати без діючого парламенту. Тому нинішня Рада діятиме і всі 2 місяці нової виборчої кампанії, і ще кілька тижнів, поки буде підбито підсумки виборів і збереться на першу сесію новий парламент Ось в цей момент стара Рада і складає повноваження.
Президент за законом має кілька підстав для дочасного розпуску парламенту. Цього разу застосована норма про відсутність у Раді правлячої коаліції і не сформування нової протягом місяця після розпаду старої.
Згідно Конституції і Регламенту Верховної Ради,  правляча коаліція є обов’язковою і формується винятково фракціями Ради. В свою чергу фракції формуються парламентськими партіями, тобто депутатами партій, які пройшли в Раду за партійними списками. До цих фракцій можуть увійти і депутати, обрані за мажоритарними округами —  чи від цих партій, чи від інших, чи безпартійні. Але вони обов’язково повинні бути членами цих фракцій на момент формування ними коаліції.  І в цю коаліцію має входити більшість депутатського корпусу, тобто мінімум 226 депутатів.  Депутатські групи,  об`єднання, інші  депутатські формування не мають статусу фракцій і не можуть брати участь у формуванні коаліції. 

 

Опубліковано у Україна. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s