Мародерство на крові

Гучний корупційний скандал з розкраданням української армії
     Отже, як мінімум, — три кримінальні злочини: контрабанда, крадіжки, використання службового становища (це для «пробивання» закупівель по завищених цінах). Наскільки дійсним є те, що повідомлено в програмі 25 лютого, тепер мають встановити правоохоронні органи. Таке, звичайно  ж, прогнозовано, заявив  і Президент Порошенко другого дня. Так обурено заявив і сам Гладковський, котрий все, звісно, заперечує. А ще Гладковський уже другого дня заявив, що «призупиняє свої повноваження в РНБО».

Отже, розслідування. Що ж, громадянам України зостається лише чекати його результатів. Можливо, чекати наївно і довго, як чекають і на  багато інших розслідувань.

Цікаво, що розслідування названих злочинів, виявляється, уже йде, і не перший рік. У тому числі і щодо названої  у програмі головної фірми-«прокладки»  «Оптимумспецдеталь». Ось що заявив після скандалу Генпрокурор Ю. Луценко: «Генеральна прокуратура проводить ще з 2016 року слідство по багатьох постачальниках на підприємства оборонного комплексу… На початку 2017 в ході обшуків у ТзОВ  «Оптимумспецдеталь»  були вилучені докази про можливість розкрадань держкоштів в особливо великому обсязі.»

А зараз слідство дуже зацікавилося, звідки журналісти отримали цей величезний компромат? Чи не з даних тих же розслідувань? Тобто, від самих правоохоронців? А «зливання» даних слідства уже саме є злочином.

Що ж, нехай шукають, хто «злив». Давня істина: якого рангу жертва, такого й замовник, організатор замаху. Якого рангу аферисти, такого й ті, хто може надати інформацію про них. Тому, при всій повазі  до журналістів програми «Наші гроші», всі звичайно розуміють, що за ними —  дуже серйозні сили, які дають таку надважливу інформацію про корупцію в державі на найвищому рівні, про яку розповідає програма.

І не варто так уже обурюватися у виборчому штабі Порошенка, що це, мовляв, — скандал під вибори, і що за цим якісь із серйозних кандидатів на Президента. Так, під вибори, так, цілком можливо, що  кандидати. А як інакше? Та, власне, громадянам країни головне — як будуть покарані злочинці і як припинити подібне?

А ще — суспільство хоче правди. А тут суцільний туман. Ось у програмі цитується виступ Порошенка від 26 квітня 2018 року, що Україна нарешті змогла відмовитися від закупівлі військового обладнання, запчастин з Росії. Тобто добилася тут «імпортозаміщення». Наш «Укроборонпром» ще на початок 2015 року бадьоро відрапортував про це: мовляв, 70 % виробляємо самі, ще 30 % завозимо, але не з Росії, з Європи. Чудово. А ось що заявив у телеінтерв’ю той таки Олег Гладковський другого дня після скандалу, 26 лютого 2019 року:  «Під час моєї роботи головою міжвідомчої комісії «Укроборонпрому», коли ми відпрацьовували стратегію імпортозаміщення, на жаль, багато комплектуючих неможливо виробляти технологічно у нас, і я справді підтверджую, частину ми завозимо звідти, де вона виробляється». Тобто, завозимо по сьогодні, з Росії.

А Генпрокурор Ю. Луценко додав, що, окрім закупівель, військове обладнання ми й далі спокійно отримуємо з Росії контрабандою. Мовляв, аби стріляло, по тих же росіянах.

Може, дійсно  аби стріляло? Та, може, все ж, є різниця, звідки завозити (легально чи контрабандою)  військове обладнання — з Росії чи інших країн?

До речі, в Росії миттю  спростували одне з головних тверджень програми «Наші гроші» — про контрабанду саме з  Росії. Ще б пак. Адже інакше  доведеться визнати, що в Росії негідник «Іванов» краде військове обладнання і нелегально продає його в Україну негіднику «Іваненку». А як таке може бути в Росії, очолюваній КГБістом, де влада ж знає все про всіх! Невже ж тоді треба допустити, що між владою  обох країн насправді, попри війну, існує змова — продовжувати її і наживатися на ній. Це те, що уже  давно торочать люди, принаймні, у нас.

Між іншим, про торгівлю з Росією, не нелегальну, а офіційну. Дехто наївний гадає, що нині торгівля з  Росією припинена. Ілюзія! Не лише не припинена, Росія і далі — наш головний  торговий партнер. Ось дані Держстатистики  України.

За десять місяців 2018  року перше місце за сумою українського експорту серед усіх країн зайняла Росія. За цей період Україна відправила країні-агресору товарів на суму 3 млрд 30 млн 404,4 тис. доларів. Друге місце  займає Польща2,7 млрд дол, третє – Італія (2,2 млрд.). По  імпорту до України своїх товарів Росія також  перша: за згаданий період нам  було завезено російських товарів на 6 млрд 629 млн  доларів,  причому цей імпорт зріс порівняно з попереднім роком на 20 %; на другому місці по імпорту  Китай — 6,08 млрд дол, на третьому — Німеччина, 5 млрд, з  сусідньої Польщі завезено товарів  на 3 млрд.

Але, схоже, декого  обурює не це і навіть не контрабанда з Росії, а  коробить, що на цьому наживаються «мажори» з родин високопосадовців, а не вони самі.

А головне ось що. Звичайно, сумно, що наживаються, грабують державу. Але тут навіть не на зерні, вугіллі, трубах, що теж неприпустимо. Тут наживаються на крові! Під час війни! Наживаються, крадучи, грабуючи державні кошти з державних оборонних заводів, поставляючи також і браковане обладнання, яке може вибухнути в руках нашого солдата або не зможе стріляти по ворогах.

…Чекаємо розслідування?

Петро АНТОНЕНКО,

ДОВІДКОВО

Хто такий Гладковський? Чому його називають другом Порошенка?

Олег Гладковський не просто друг чинного президента.

Вони знайомі з 1992 року, коли Ігор Кононенко, тепер заступник глави фракції БПП, привів свого одногрупника по Автодорожному інституту Свинарчука (тепер – Гладковського) робити спільний бізнес із Порошенком. Разом з ними працював ще В’ячеслав Москалевський.

Із того часу ці люди разом розвивали свої бізнеси, які на певному етапі переросли у спільний холдинг – «Укрпромінвест». У 90-х до його складу почали входити активи різних профілів: від кондитерських фабрик і банку «Мрія» до авторемонтних заводів та «Ленінської кузні».

Згодом бізнес-партнери визначили «профілі» для кожного. Порошенко був старшим партнером у всіх проектах, Москалевський, чинний президент «Рошену», відповідав за кондитерку, Гладковський – за автомобільний напрямок, пізніше оформлений у корпорацію «Богдан», Кононенко – за банк групи, газовидобувний напрямок та фітнес-центр «5 елемент».

Порошенко першим пішов у політику – ще за Кучми. Його молодші партнери до останнього уникали політичної кар’єри. Кононенко з 2006 по 2014 був депутатом Київради. А от Гладковський залишався в бізнесі. Аж поки Порошенко не став президентом. На парламентських виборах 2014-го Кононенко став депутатом президентської фракції.

До того, у серпні 2014 року, Олег Гладковський став головою Міжвідомчої комісії, яка курувала оборонку, а у лютому 2015-го був призначений першим заступником секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олександра Турчинова.

Неформально Гладковського вважають «агентом впливу» президента в оборонці.

Описати рівень наближеності Олега Володимировича та Петра Олексійовича можна історією, розказаною УП одним із чиновників АП. Ходить легенда, що коли Гладковський приїздить на Банкову, Порошенко може перервати будь-яку зустріч і попросити свого гостя почекати у приймальні, аби переговорити зі своїм давнім партнером.

Роман РОМАНЮК

З публікації «Розслідувач Леся Іванова про кейс Гладковського: У нас не було мети робити щось «під вибори». Українська правда,  26. 02. 2019 р. Pravda.com. ua

 

ДОВІДКОВО

Програма «Наші гроші з Денисом Бігусом»

 Телевізійна програма журналістських розслідувань. Автор ідеї, редактор та ведучий — Денис Бігус.

Проект антикорупційних розслідувань «Наші гроші» був задуманий Бігусом восени 2013-го року. Журналісти сформували окрему  редакцію та заснували громадську організацію «ТОМ 14».

Програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» виходить в ефір щопонеділка на 24-му Каналі та щовівторка на каналі UA:Перший і є редакційно незалежною від каналів, на яких транслюється. Головна ідея програми — викриття корупції українських посадовців. Програма створюється командою журналістів, аналітиків та активістів громадської організації «ТОМ 14».

Деякі резонансні розслідування програми:

«Межигір’я-2. Версаль Іванющенка».
«Міністерські палаци»..
«Південно-західний диктатор».. Екс-очільник Південно-західної залізниці Олексій Кривопішин збудував приватний комплекс відпочинку на землі, яка призначалася для відпочинку залізничників.

 «Українські російські лотереї». Влітку 2014 року журналісти з’ясували, що власник української лотереї «Патріот» росіянин Олег Бойко офіційно фінансує російську армію.

Космічні зарплати для бюджетників-ледарів.. З початку 2017-го року в дію вступив новий Закон «Про Вищу раду правосуддя», згідно з яким місячний оклад членів ВРП становить близько 220-ти тисяч гривень на місяць.

Квартири «за врєдність» та таємне лігво Вовка.. Журналісти  викрила корупційну схему, за допомогою якої п’ятеро суддів Окружного адміністративного суду Києва спочатку отримали службове житло, а у грудні 2013-го року змогли вивести квартири із статусу службового.

 

 

 

 

 

 

 

 

Опубліковано у Україна. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s