Не треба називати нас, українців, ідіотами

     В наших медіа похапливо тиражується, а  в придворних ЗМІ — із захопленням, заява  на прес-конференції в Києві 23 лютого   голови представництва Євросоюзу в Україні Мінгареллі щодо реформ в Україні.  Ось  як цитує цей виступ УНІАН: «Ми не сумніваємося в тому, я не буду зараз перелічувати список реформ, які були впроваджені в дуже важких умовах, проте, якщо ви цього не бачите, —  ви або ідіоти, або люди з обмеженою точкою зору. Якщо ви сумніваєтесь, скажіть мені, і я вам висловлю весь список надзвичайних амбіційних реформ, які були розпочаті».

    Сподіваємося, переклад точний, бо інколи бувають і казуси, які потім пояснюють неточністю перекладу. Якщо так, то чи не занадто  емоційна, якщо не сказати  —  вульгарна, термінологія  як для європейського дипломата? Навіть для гарячого італійця.
Очевидно ж, під терміном «помічати» реформи йдеться про їх схвалення. Тобто,  ті з нас, хто «не помічає»  дієвих перемін на краще  при наших  медичній, пенсійній, інших реформах, — ідіоти. Їх уже називають і  зрадниками, ворогами народу.
Не втягуючись у довгі дебати щодо наших реформ, зазначу лише, що серед українців  є, м’яко кажучи, чимало людей, які не в захопленні від цих реформ. Ось заголовок звичайної, свіжої публікації  чернігівського інтернету і газети: «Не дай, Боже, нікому жити під час отаких реформ». Це говорять мешканці селища Любеч  Ріпкинського району  Чернігівщини  про те, як у них реформують медичне обслуговування. Якщо я, ці люди і ще мільйони простих українців не в захопленні від цих реформ, то ми, виходить ідіоти.
Як ідіот, за версією Мінгареллі, я міг би зараз вимагати від нього вибачення за образу мільйонів моїх співвітчизників. Але що візьмеш з представника ситої Європи, яка тупо і байдуже спостерігає за єдиною війною в центрі континенту. Про що з такими говорити?
Між іншим, до числа найважливіших реформ у державах відносяться і реформи суду, правоохоронних органів. Але  такі заяви в четверту річницю  загибелі Небесної Сотні, знаючи,  що за це вбивство понад ста людей в центрі європейської столиці за 4 роки в ув`язнення сів 1 (один!) злочинець, — це блюзнірство, наруга над пам’яттю вбитих і плювок на їхню могилу.
Ідіоти в Україні, звичайно, є, раз ми 26 років обираємо таку владу.  Але давайте ми самі з цим розбиратися. Мені абсолютно начхати (вибачте, що теж збиваюся на таку лексику),  ким вважає мене і мільйони українців Мінгареллі. Звертаюсь не до нього, а до співвітчизників. Мабуть, не варто нам  аплодувати таким заявам, тобто так опускатися задля мишачого вовтузіння передвиборчих баталій. Бо це вже точно ідіотизм.
Петро АНТОНЕНКО

Опубліковано у Україна. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s