Збори «Чернігівського земляцтва у Києві»

12 січня в столичному Міжнародному виставковому центрі відбулися традиційні щорічні збори громадської організації «Чернігівське земляцтво у Києві». Прибули сотні членів земляцтва, делегації з районів області. У фойє була розгорнута фотовиставка про добрі справи організації, підготовлена районними, ветеранським, чорнобильським, молодіжним відділеннями земляцтва.

Присутні на початку зборів вшанували пам’ять 170 земляків-чернігівців, що загинули в АТО на Донбасі, захищаючи від сепаратистів і російських агресорів Україну.

Було показано документальний фільм про роботу земляцтва, його зв’язки з Чернігівщиною за цей уже 22-й рік діяльності товариства. З вітаннями виступили голова Чернігівської обласної держадміністрації Валерій Куліч і голова обласної ради Ігор Вдовенко. Вони вручили беззмінному ось уже 19 років голові земляцтва Віктору Ткаченку посвідчення про присвоєння йому обласною радою в грудні звання Почесного громадянина Чернігівщини.

Керівники області й голова земляцтва підписали традиційну щорічну угоду про співпрацю області й земляцтва на 2018 рік. Своє мистецтво показали фольклорні колективи області.

Голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко, голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч, Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Київського Патріархату Євстратій.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Голова «Чернігівського земляцтва  у Києві»  Віктор Ткаченко  ( в центрі),  голова Куликівської райдержадміністрації Олексій Ракоїд (зліва) , багаторічний голова Куликівського відділення Чернігівського  земляцтва Володимир Лузан.

Нижче —  розповідь про справи земляцтва.

Добрі справи Чернігівського земляцтва  за 2017 рік

Делегації районних відділень піклуються про збереження культурної та історичної спадщини своїх районів, допомагають соціальній інфраструктурі. Осьдеякі віхи роботи районних відділень.

Бахмацьке .Тамара Галюга-Кошіль упродовж року організовує виготовлення маскувальних сіток, халатів для учасників АТО: 2017 року їх виготовили понад 600 одиниць, доправляють продукти, теплий одяг, книги тощо. Микола Звєрєв надав фінансову й організаційну допомогу з облаштування меморіалу пам’яті учасників Другої світової війни в селі Терешиха, забезпечив оздоровлення в Латвії 25 дітей, батьки яких загинули в АТО, розпочав роботи з організації молочного комплексу в селі Смольне. Передані книги в Пальчиківську школу й матеріальна допомога землякам із села Пальчики.

Бобровицьке. Відремонтували асфальтове покриття центрального майдану та прилеглих до нього вуличок, заасфальтували ще одну вулицю в селі Марківці. Надія Голота передплатила професійну пресу для Кобижчанської ЗОШ та спільно з очолюваним нею педагогічним колективом Київської ЗОШ № 297 систематично доправляє для учнів села Стрітенки Донецької області гуманітарну допомогу.

Борзнянське.  Надана матеріальна допомога Борзнянському районному відділенню ветеранів бойових дій у сумі 5 тисяч гривень. Зібрано 4 тисяч гривень жіночому колективу «Полісяночка» села Носелівка. Надана допомога бібліотеці села Носелівка в сумі 5 тисяч гривень на придбання принтера, бібліотеці села Миколаївка — 10 тисяч гривень на придбання комп’ютерної техніки. Забезпечили 80 дітей гарячим харчуванням.

Варвинське. Подарували раді ветеранів ноутбук.

Городнянське .Надана допомога Городнянській спеціалізованій школі-інтернату (одяг, взуття, спортивні костюми, іграшки).

Ічнянське.  Надана фінансова допомога у виданні поетичної збірки й журналу літературного об’єднання «Криниця», у виданні окремих буклетів і календарів для Національного історико-культурного заповідника «Качанівка», підготовлено 2-е видання «Енциклопедії Ічнянщини». Надана фінансова допомога у придбанні й ремонті музичних інструментів школі мистецтва в місті Ічні, придбанні спортивного інвентаря для гімназії імені Степана Васильченка в місті Ічні. Волонтери надавали допомогу учасникам АТО.

Козелецьке.  Зробили виїзд до району на відкриття оновленої церкви, де колись розташовувався музей ткацтва, надали матеріальну допомогу на її становлення, а також на ремонт приміщення історичного будинку «Покорщина». Двічі земляки виїздили на зустріч на місця, де колись розташовувалися села Старий і Новий Глибів та Покошичі. Нині намагаються посприяти у вирішенні тут земельних питань.

Коропське  .Понад 7 тисяч гривень передали на лікування двох земляків і надали допомогу сім’ї погорільців.

Корюківське . Продовжили опіку над будинком ветеранів у смт Холми: завозили продукти, одяг, посуд, солодощі та фрукти, а також адресні подарунки до днів народження найстарших мешканців будинку. Опікувалися дитячим будинком сімейного типу родини Бабичів у місті Корюківці, допомагали з влаштуванням на навчання й лікування. Триває робота над збиранням матеріалів до видання енциклопедичної книги-довідника «Корюківщина»..До святкування 360-річчя міста Корюківки подарували районній лікарні меблі на 3 тисячі гривень.

Куликівське .Значну увагу приділяли земляки питанням краєзнавства і збереження історичної спадщини. Серед них — підтримка та сприяння проведення щорічного районного конкурсу «Земля — наш спільний дім».Встановили пам’ятник на могилі землячки, видатного педагога Лідії Деполович у Києві..Віталій Корж надав фінансову допомогу жителям села Дроздівки на проведення водогону.

Менське . Для бібліотек шкіл району передали книги з власних книгозбірень. Провели благодійний аукціон, на якому були реалізовані книги й художні вироби членів відділення. Подією для менян стала відбудова давньої козацької церкви із села Городище в Національному музеї народної архітектури і побуту України в Пирогові. Головні натхненники й меценати цієї події — родина Довгих.

Ніжинське . Ніжинці з ініціативи земляцтва отримали в подарунок рояль від другого президента України Леоніда Кучми, мультимедійну систему для районного краєзнавчого музею від Почесного громадянина Ніжина Віктора Ткаченка, вручили премії переможцям заходу «Людина року».

Новгород-Сіверське . На головній новорічній ялинці в Національному палаці «Україна» побувала 31 дитина, для них організували екскурсію столицею, святковий обід. До центру первинної медико-санітарної допомоги міста були відправлені комплекти для надання допомоги при травмах. Центральна районна лікарня міста отримала від земляків комплекти для хірургічного відділення, ліки..Спільно з благодійним фондом «Серце до серця» передали дитячому оздоровчому табору в селі Бирине чотири контейнери з комплектами постільної білизни та один — з рушниками, а також шоколад і цукерки..У центральній районній лікарні від земляків отримали шість візків для хворих, 15 контейнерів з ліками та інші медичні матеріали. Селу Грем’яч передали меблі для сільського будинку культури, мотокосарку, мотопилку.

Носівське .Анатолій Стратілат, який переїхав на постійне проживання в рідне село, створив ансамбль народних інструментів і співу..До публічної бібліотеки носівської громади Григорій Шкребель, голова відділення, передав 500 книг художньої літератури. Володимир Білик та Олександр Карась передали 2000 грн і 100 літрів дизпалива для воїнів корпусу «Правий сектор» у зону АТО. Володимир Бондаренко передав спортивний інвентар школі села Степові Хутори.

Прилуцьке .Багаторічна опіка над дитячим будинком «Надія» тривала: дітям подарували одяг, побутові речі, солодощі, ліки, предмети санітарії та гігієни..Для забезпечення бійців, які знаходяться на лікуванні в Центральному військовому шпиталі, зібрали 6795 гривень, порадували бійців медом, яблуками, солодощами..У табір «Ромашка» доправили спортивний інвентар.

Ріпкинське .Організовувало поїздки земляків до давнього Любеча, Ріпок, на святкування днів сіл і селищ району. Проспонсорували ряд історико-креєзнавчих видань.

Семенівське .Народний музей Тараса Шевченка в місті Семенівці поповнили новими експонатами. Надали благодійну допомогу будинку людей похилого віку.

Сновське .Збір і підготовка матеріалів для історико-краєзнавчого збірника. Активна участь в організації фольклорного фестивалю імені Василя Полевика в селі Займище.

Сосницьке .Допомогли залучити з державного бюджету кошти на капітальні ремонти, енергозбереження гімназії імені Олександра Довженка, районного будинку культури та центральної районної лікарні..У Сосниці на річці Убідь створили зону відпочинку..Бійцям в АТО передали 10 рулонів плівки для укриттів, запасні частини для позашляховика, відправленого туди земляками в 2014 році.

Чернігівське.Фестиваль  «Седнівська осінь»  і мальовнича вулиця в Седневі, , оздоблена художніми розписами і орнаментом на пішохідних доріжках..Розроблений під  керівництвом  А. Курданова туристичний маршрут по семи селах, де розташовані древні дерев’яні церкви «Любецького шляху».  Історико-краєзнавчі дослідження кожного села і окремих родоводів.

 

 

 

 

 

Опубліковано у Україна. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s