Федір Павлович  Габелко: слово прощання

Сумна вість прийшла з далекої Австралії: на 100-му році життя помер відомий діяч української діаспори Федір Павлович  Габелко. Він  вважав себе уродженцем сонячної Полтавщини, хоч доля склалася так, що народився  1 березня 1918 року в Казахстані. Не з вини його батьків, а тому, що родину  туди відправили  на заслання, як  відправляли  тисячі  українців по просторах імперії – що до революції, що після неї.  Через два роки  після народження Федора родині вдалося повернутися на рідну Полтавщину.

Федір Габелко воював у Другу світову війну проти фашистів, потрапив  у фашистський концтабір. Комуно-радянський режим «віддячив» воїнові,відправивши його вже у радянський концтабір,  ще  страшніший  від фашистського. Не дивно, що разом з тисячами й тисячами співвітчизників Федір Павлович, рятуючись від загибелі, змушений був їхати за кордон, в еміграцію. Попри те, що дуже любив рідну Україну, але жити тут йому вже б не дали. Як виявилося, розлука була назавжди.

Втім, Федір Габелко ніколи не відчував себе духовно відірваним від рідної України. яку любив до останнього дня життя,  яку підтримував і за яку так вболівав.

Будучи цікавим, самобутнім художником,  поетом. здібним організатором у царині культури, він трудився для української справи на цій ниві. Був  активним у громадському житті. В Австралії  керував вокально-музичною, драматичною і хореографічною студіями,  заснував Українсько-австралійське мистецьке товариство ім. М. Лисенка,  видавав журнали  «Український голос» , «Основа» та «Голос громади».  Вже в дуже  поважному віці, на десятому десятилітті життя,   видавав український журнал «Прозріння».

Був членом Української  революційно-демократичної  партії, заснованої свого часу Іваном Багряним.

До кінця життя постійно цікавився ситуацією в Україні, вболівав, що вона зазнала російської агресії. Своїми публіцистичними статтями , які друкувалися в Австралії і Україні, підтримував нашу державу.

Всі останні роки Федір Павлович був також читачем, передплатником і автором нашої газети «Світ-інфо», її добрим другом, популяризуючи газету в українській громаді континенту.

Щирі співчуття родині, рідним і друзям покійного. Вічна пам’ять великому патріотові України.

Опубліковано у Світ. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s