Ми боролися за Україну

Відкритий лист до очільників Держави

Шановний Петре Олексійовичу!

Шановний Андрію Володимировичу!

Шановний Володимире Борисовичу!

Шановний Степане Івановичу Кубів, голово Меморіалу ім. Василя Стуса!

Це не лист до вас, а крик душі колишніх  політвязнів! Нам перекривають дихання, нас позбавляють спілкування, а часто й самого існування! Нам, які боролися за Україну, нам, які були за гратами десятки років, нам, яких  катували, мордували, розпинали, принижували, убивали за те лишень, що ми мріяли і боролися за постання вимріяної, незалежної України!!

І роблять це неподобство ваші чиновники, ваші підлеглі, ваші довірники.

Вони не хочуть виконувати, вони бойкотують   Указ Президента України  Кучми від 14. 05. 2001 № 307/2001, де сказано:

  1. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:

передбачати у проектах Державного бюджету України та місцевих бюджетів на 2002 і наступні роки кошти для підтримки статутної діяльності Всеукраїнського товариства та його місцевих осередків

Вони не хочуть виконувати Указ Президента Ющенка №1088/2005 від 11 липня 2005 року, де зокрема, сказано:

«вирішити в установленому порядку питання щодо фінансування видання журналу «Зона», підготовки та випуску книжкової серії «Україна XX століття. Енциклопедія боротьби і репресій», всебічно сприяти видавничій діяльності Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, Українського добровільного культурно-просвітницького правозахисного благодійного товариства «Меморіал» ім. В. Стуса, Асоціації дослідників голодоморів в Україні, інших громадських організацій колишніх політичних в’язнів і репресованих та громадських організацій, що безпосередньо займаються вивченням проблем політичних репресій і голодоморів.»

Вони не хочуть виконувати, вони бойкотують   Указ Президента України Порошенка №75/2017 «Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору  — масових політичних репресій 1937 —1938 років».

На «Зону» гроші не виділяли уже 4 роки!! А нам вкрай потрібно видати ювілейне 30-те число  журналу «ЗОНА»!

Для кого ж писаний Закон України «Про правовий статус  та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті» від  9 квітня 2015 року, підписаний ПОРОШЕНКОМ?! І оця наявна там  стаття   № 6. Відповідальність за порушення законодавства про статус борців за незалежність України у XX столітті

  1. Громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які публічно виявляють зневажливе ставлення до осіб, зазначених у статті 1 цього Закону, перешкоджають реалізації прав борців за незалежність України у XX столітті, несуть відповідальність відповідно до законодавства.

Але ми не вимагаємо покарання чиновників, які перешкоджають нам  чи зневажають наші права чи саботують ваші укази! Ми вимагаємо субсидувати видання «Зони», зокрема ювілейного тридцятого числа, присвяченого 80-тим роковинам страшних репресій.

Я, головний редактор журналу  «Зона» і альманаху спогадів та документів репресій «Одеська хвиля», вихід якого зупинився на числі 7, бо чотири роки не дають нам грошей, звертаюся до вас, очільники держави, – ВИРІШІТЬ ЦЕ ПИТАННЯ!

Ми читаємо Декларації Ваших чиновників і волосся наше стає дибки  — долари лежать у них вдома центнерами. До кого ж оці слова Президента: «…всебічно сприяти видавничій діяльності Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих»?

Ви прийшли до влади тому, що ми, нинішні, ще живі і вже упокоєні політв’язні,  не мовчали тоді, боролися, ворохобили, збурювали суспільство, свідомо ішли на катування, на муки, на смерть.  Василь Стус, Олекса Тихий, Юрій Литвин, Василь Лісовий, Іван Сокульський, Ярослав Лесів, Зеновій Красівський, Світличні Надія, Іван, Леоніда, Євген Сверстюк, Оксана Мешко, син її Олесь Сергієнко, Ігор та Ірина Калинці,  Левко Лук’яненко, Микола Горбаль, Юрко Шухевич,  Петро Франко, Михайло Сорока,  Іван Гель, Володимир Мармус,  Василь Овсієнко, Віталій Калиниченко, Святослав Караванський, Ніна Строката, Ганна Михайленко, брати Горині…Сотні, тисячі борців, мучеників…

А Ваші чиновники сидять на центнерах доларів. Ми ж не маємо хоча б півкілограма на журнал «ЗОНА» та на  «видавничу діяльність Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих…»

Не можемо більше мовчати!

Головний редактор журналу «Зона» письменник Олекса РІЗНИКІВ,   народжений саме того, 1937 року,

двічі репресований  —  у  1959 р. і в 1971 р.,

відбув 7 р. концтаборів

P.S.   На всяк випадок даю номер карточки Приватбанку для гривень: 5168 7427 0328 4368

 

 

Опубліковано у Україна. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s