«Наїзд» на навчально-методичний центр профспілок

Будинок  намагаються відібрати,  центр  виселити

У лютому на адресу Навчально-методичного центру  профспілок області  надійшла позовна заява до Господарського суду Чернігівської області. Позов поданий Фондом державного майна України, який просить суд виселити підприємство із займаної будівлі.

Ще в 2011 році  прокуратура подала перший позов проти навчального центру. На жаль, у 2015 році Вищий господарський суд України постановив визнати право власності на будівлю, яку використовує НМЦ профспілок,  за державою. Мотивував він це рішення неоднозначними і суперечливими постановами Верховної Ради України, прийнятими ще на початку 90-х років.
Профспілки не змирились з висновками вітчизняної Феміди, спрямувавши відповідну скаргу до Європейського суду з прав людини. Проте можуть минути роки, поки ця Європейська установа ухвалить своє рішення.
А Фонд державного майна України (ФДМУ), мабуть, переслідуючи якісь зовсім не державні інтереси, вже зараз хоче викинути Навчальний центр на вулицю. При цьому ФДМУ не пояснює, якими такими державними потребами викликана необхідність звільнення Центром власної будівлі.
Ці дії — тиск на профспілковий рух і намагання знищити в зародку процеси модернізації, омолодження і європеїзації, які розпочалися в профспілковому середовищі.
Навчальний центр розміщується у Чернігові за адресою:  вул. Шевченка 105-А та був побудований свого часу за рахунок коштів Української республіканської ради профспілок, коштів обласних профспілкових організацій та навіть рукам членів профспілок.
З моменту введення в експлуатацію у грудні 1987 року  будівля Центру, яка має у своєму складі навчальні аудиторії, актовий зал, готель, кафе, використовується для навчання профспілкових кадрів, надання консультаційної, юридичної допомоги людям праці, навчання з питань охорони праці, тощо. Щоденно до спеціалістів Центру за допомогою звертаються десятки людей, у т.ч. за захистом своїх порушених трудових прав, консультаціями з приводу працевлаштування, оформлення пенсій, соціальних допомог, тощо. Діє постійна телефонна «Гаряча лінія» з питань захисту трудових прав працюючих, послугами якої користуються представники профспілок  усієї України.
Фактично — це єдиний в Україні та унікальний  спеціалізований навчальний комплекс, який має статус базового у системі Федерації профспілок України
Якщо наміри Фонду державного майна України реалізуються, то Чернігів назавжди втратить:
42 робочих місця та унікальний колектив фахівців;
відповідального платника податків;
десятки навчальних груп, які приїздять до нашого міста з усієї України, країн Європи та США, розвиваючи таким чином туристичний потенціал Чернігова;
унікальний майданчик для усіх сторін соціального діалогу в області (профспілок, роботодавців та органів державної влади);
найкращий в Україні та відомий у Європі профспілковий навчальний центр.
Наразі колектив Центру розпочав юридичну роботу та інформаційну кампанію по захисту своєї будівлі із залученням профспілкових організацій з усієї України, міжнародних партнерів, народних депутатів України, громадськості.

Віталій КОПИШ

 

Advertisements
Опубліковано у Чернігівщина. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s