Свобода слова — міцна  держава. Що в чернігівському медіапросторі?

%d1%81%d0%b0%d0%b2%d0%b5%d0%bd%d0%be%d0%baПоліція міста закрила кримінальну справу про побиття журналіста Савенка охороною Атрошенка, прокуратура області поновила розслідування

Чернігівська місцева прокуратура закрила кримінальне провадження за перешкоджання журналістській діяльності журналіста Владислава Савенка, яке мало місце 7 листопада 2015 року в обласній філармонії. Тоді охорона кандидата на посаду міського голови і народного депутата Владислава Атрошенка «винесла» з філармонії Савенка і спричинила йому тілесні ушкодження, а саме зламала руку.

Керівником «винесення» Савенка з філармонії був нинішній заступник КП «Паркування і ринок» Віталій Хрустицький, який дуже хоче стати головним муніципальним поліцейським Чернігова. А за фактом — стати головою охорони Владислава Атрошенка за 12 тисяч бюджетних гривень на місяць.

Редакція svoboda.fm вважає такі дії людей, на яких покладено захист прав і свобод громадянина, неприпустимими в сучасній Україні та очікує коментарів і пояснень з боку прокуратури.

Зазначимо: правоохоронці розслідують ще одне провадження, порушене за перешкоджання журналістській діяльності кореспондента svoboda.fm Андрія Тітка, на якого 15 липня в Новозаводському суді накинулася «поважна людина» — нардеп від РПЛ Олег Купрієнко.

Це повідомлення з’явилося на веб-сайті svoboda.fm  («Високий Вал») ,  журналістом якого є Владислав Савенок, 16 вересня. А 19 вересня на цьому ж сайті розмістили таке пояснення прокуратури області:

У засобах масової інформації, зокрема на веб-сайті «Свобода.ФМ», 16.09.2016 висвітлено публікацію під назвою «Прокуратура закрила справу за побиття журналіста Савенка охороною Атрошенка».

Інформуємо, що 07.11.2015 за заявою журналіста Савенка В.В. до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 171 КК України, щодо нанесення йому тілесних ушкоджень під час перебування у приміщенні Чернігівського обласного філармонійного центру.

За результатами досудового розслідування 20.05.2016 слідчим Чернігівського відділу ГУ НП в області кримінальне провадження закрито у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.

Водночас за наслідками перевірки законності й обґрунтованості прийнятого рішення прокуратурою області постанову про закриття кримінального провадження у зв’язку з неповнотою слідства скасовано та організовано подальше розслідування.

Його хід узято на контроль.

Акредитація по-чиновницьки: замаскована цензура

%d1%8f%d1%87%d0%ba%d0%bd%d1%87%d1%83%d0%baЗміни в постреволюційній Україні є, проте є й такі групи людей, які вперто намагаються ігнорувати їх.

Страждають на незнання українського законодавства і ради різних рівнів. Приміром, регламент роботи Ріпкинської селищної ради суперечить законодавству. Згідно з цим регламентом акредитація журналістів — це не допомога в роботі, а фактично обмеження, цензура: «Висвітлення інформації про діяльність ради засобами масової інформації здійснюється за умови попередньої акредитації представників таких засобів масової інформації за розпорядженням голови ради».

Проте згідно із Законом «Про місцеве самоврядування України» сесії ради проводяться гласно, із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством.

Щодо викривлення в регламенті поняття акредитації. У статті 26 Закону України «Про інформацію» йдеться:

– суб’єкт владних повноважень може здійснювати акредитацію журналістів, працівників ЗМІ з метою створення сприятливих умов для здійснення ними своєї професійної діяльності;

– відсутність у журналіста акредитації не може бути підставою для відмови у допуску журналіста, працівника ЗМІ на відкриті заходи, що проводить суб’єкт владних повноважень.

Крім того, умисні дії, спрямовані на перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, можуть розцінюватись як злочин, передбачений частиною 1 статті 171 Кримінального кодексу України, що тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.

Олександр ЯСЕНЧУК,  журналіст, краєзнавець, засновник Інтернет-порталу «Північний вектор»

Журналіст Віталій Назаренко — про афери в Чернігові. Якою буде реакція правоохоронних органів?

%d0%bd%d0%b0%d0%b7%d0%b0%d1%80%d0%b5%d0%bd%d0%ba%d0%beЧернігівський журналіст Віталій Назаренко відомий гострими публікаціями про проблеми міста й області, зловживання та афери.

Прикладом цього є дві недавні публікації журналіста в газеті «Чернігівщина», де він працює.

15 вересня була надрукована стаття «Будинок-привид чернігівських можновладців». Йдеться про численні порушення при спорудженні житлового будинку по вулиці Коцюбинського, 58-А, який зводили понад 10 років тому. Цікаво, що його споруджували ті самі забудовники, які фігурують нині у скандальному будівництві навпроти Єлецького монастиря. Крім численних порушень при забудові, на які заплющувала очі міська влада, мова про порушення при оплаті комунальних послуг. А в цьому елітному будинку всього на 14 квартир мешкають високопосадовці обласної влади. Усе як у старі комуністичні часи.

Друга публікація в номері від 22 вересня — «Банда чорних ріелторів». Тут мова про те, як квартира померлого недавно чернігівця не перейшла його законним спадкоємцям — двом синам, а дивним чином опинилася у власності іншої людини, за досить сумнівним заповітом. У цій некрасивій історії теж фігурують деякі посадовці.

Якою буде реакція на ці публікації правоохоронних органів міста й області?

 

Опубліковано у Чернігівщина. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s