Держава вперше ухилилася від організації Всесвітнього форуму українців

«Уперше за всю історію проведення Всесвітніх форумів українців Українська держава ухилилася від підтримки такого зібрання світового українства і не бере жодної участі в його організації та проведенні. Саме тому ми вітаємо всіх наших співвітчизників за межами України, які прибудуть на VІ Всесвітній форум українців і продемонструють свою єдність з усіма прогресивними силами в Україні, що, незважаючи на війну та інші труднощі, наполегливо будують в Україні громадянське суспільство і демократичну державу».

Із повідомлення громадського оргкомітету з проведення VІ Всесвітнього форуму українців. 10 серпня 2016 р.

 Йдеться про державу в особі її органів влади. Що означає така дивна, якщо не сказати — неприпустима позиція влади? Нагадаємо, що перші Форуми проходили в найпрестижнішому місці столиці — Національному палаці «Україна». Тут, у залі на 3700 місць, збиралася велика аудиторія українців — наших співгромадян і діаспори з усього світу. Попередній V форум відкривався також у престижному залі Національної опери України, а далі робота продовжувалася в Українському домі. Цього разу, як повідомив голова УВКР Михайло Ратушний, влада, що повністю відмовилася сприяти у фінансуванні форуму, як це було раніше, запропонувала УВКР самій оплатити оренду палацу «Україна». А це величезні кошти, яких в УВКР з її бідним бюджетним фінансуванням, звичайно ж, нема. Так само нема коштів і на оренду Національної опери. Тому весь форум пройде в Українському домі столиці, тут оренда виявилася найдешевшою, і на це УВКР вдалося знайти спонсорів. Хоча для зібрання світового українства влада держави взагалі могла б виділити приміщення безкоштовно.

Однак цього разу, на відміну від попередніх форумів, влада не знайшла коштів і для оплати проїзду, проживання й харчування делегатів. Навіть влада регіоналів 5 років тому фінансувала попередній форум. Тепер же все це перекладено на самі українські громади діаспори, делегатів. Більше того, нинішня нова (чи вже й не дуже нова) влада — народна, демократична, європейська влада, що прийшла з Майдану, на хвилі Революції Гідності, — рік тому взагалі змусила УВКР відкласти VI форум на рік, а він мав пройти 2015 року.

Навіть і нині цей відкладений форум наше Міністерство закордонних справ запропонувало УВКР знову відкласти.

Мотивації що торік, що тепер — ті самі: мовляв, війна, економічна криза. Це справжня облуда. Нашим «кризам» нема кінця. При тому, що з України олігархи продовжують вивозити колосальні кошти, часточки яких вистачило б на фінансування не одного форуму. А щодо агресії Росії, війни, сепаратизму — то якраз у такій ситуації Україні, як ніколи, потрібні підтримка світового українства, мільйонів наших братів-українців діаспори. Невже це комусь не зрозуміло? Чи «не хочуть» розуміти?

 

 

 

 

Advertisements
Опубліковано у Світ. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s